ΚΟΙΝΩΝΙΑ

Οι επιτυχόντες του 12ου Ημαθιώτικου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Κ. Καραθεοδωρή»

Πέντε οι Κατερινιώτες που διακρίθηκαν – Δείτε τα ονόματα όλων των επιτυχόντων αναλυτικά

Η Διοικούσα Επιτροπή του Παραρτήματος Ημαθίας της Ελληνικής Μαθηματικής Εταιρείας ανακοινώνει τους επιτυχόντες του 12ου Ημαθιώτικου Μαθηματικού Διαγωνισμού «Κ. Καραθεοδωρή» για μαθητές της Α΄ Γυμνασίου, ο οποίος διεξήχθη το Σάββατο 18 Ιανουαρίου 2020.

Στο φετινό διαγωνισμό συμμετείχαν μαθητές από την Ημαθία, τον  Έβρο, την Κοζάνη, την Πιερία και τη Φλώρινα.

Οι μαθητές που διακρίθηκαν κατά περιοχή και σε αλφαβητική σειρά είναι :

ΠΙΕΡΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΣΧΟΛΕΙΟ
ΝΟΥΛΑΣΦΙΛΙΠΠΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΠΙΠΕΡΙΔΟΥΜΑΡΙΑ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΤΑΡΑΜΙΓΚΟΥΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΚΑΡΑΜΟΥΖΑΣΝΙΚΟΛΑΟΣ6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΗΜΑΘΙΑ

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΣΧΟΛΕΙΟ
ΑσίκηΕυθυμία1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΓκούντραςΔημήτριος2ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΕυθυβουλίδηςΝικόλας1ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ
ΙωσηφίδουΑντωνίαΓ/ΣΙΟ ΕΠΙΣΚΟΠΗΣ
ΚαραμίχοςΙωάννης3ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
Λιόλιος Γεώργιος5ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΜουρατίδηςΒασίλειοςΓ/ΣΙΟ ΜΑΚΡΟΧΩΡΙΟΥ
ΜπίζουΣτυλλιανή2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΝέτσιουΜαγδαληνήΓ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ
ΞυλοκαγιάννηςΒασίλειος1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΠαπαδόπουλοςΛάμπρος3ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΠίτσηςΑντώνιοςΓ/ΣΙΟ ΚΑΒΑΣΙΛΩΝ
ΡέμπελουΝόνη2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ
ΣαλαμάνηςΔημήτριος2ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΣτεργίουΜαρία1ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΤάνηςΣτέργιος4ο Γ/ΣΙΟ ΒΕΡΟΙΑΣ
ΤσιάτσιουΛυδία3ο Γ/ΣΙΟ ΝΑΟΥΣΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΣΧΟΛΕΙΟ
ΑποστολίδηςΧρήστος1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΑποστολόπουλοςΝικόλαος2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
Κεφάλας Ιάσων4ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΚολίδηΑλεξάνδρα2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΜπλίτσαΆρτεμιςΜΟΥΣΙΚΟ Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΜπουρμπούρηΒασιλική2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΝάκαΒασιλική2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΠαλάζηςΧρήστος2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΠαπαγιαννάκηΜυρσίνη1ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΠαπαθεοδώρουΙωάννα3ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΦράγκουΑλεξάνδρα2ο Γ/ΣΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ
ΧατζησωτηρίουΜαρία2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ
ΧριστακάκηΦωτεινή2ο Γ/ΣΙΟ ΑΛΕΞ/ΠΟΛΗΣ

ΚΟΖΑΝΗ

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΣΧΟΛΕΙΟ
ΑΒΡΑΜΙΔΟΥΑΦΡΟΔΙΤΗ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
ΑΦΕΝΤΟΥΛΙΔΟΥΠΑΡΑΣΚΕΥΗ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΓΑΡΣΛΙΑΝΔΑΝΙΗΛ8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΓΕΩΡΜΠΑΛΙΔΟΥΘΕΟΔΩΡΑ4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΓΚΙΝΟΣΑΓΓΕΛΟΣ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
ΓΡΗΓΟΡΙΑΔΗΣΚΥΡΙΑΚΟΣ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
ΘΕΟΧΑΡΟΥΣΗΛΙΑΣ-ΕΥΑΓΓΕΛΟΣΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣΣΤΑΘΗΣ6ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΚΑΡΑΠΑΣΙΑΖΩΗ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΚΟΛΙΤΣΑΡΑΦΑΕΛΑ2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
ΛΑΤΣΙΟΥΡΟΖΑΝΝΑΜΟΥΣΙΚΟ ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΣΙΑΤΙΣΤΑΣ
ΜΟΣΧΟΥΜΑΡΙΑ2ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΜΠΟΥΣΙΟΣΑΘΑΝΑΣΙΟΣ4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΠΑΠΑΖΗΣΗ-ΙΩΝΑΣΟΦΙΑ8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΜΑΡΙΑ1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΠΑΤΖΑΚΟΓΛΟΥΕΙΡΗΝΗ5ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΠΕΓΙΑΔΗΣΛΕΩΝΙΔΑΣ1ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ
ΡΙΖΟΣΝΙΚΟΛΑΟΣ3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ
ΤΣΙΦΤΣΗΣΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ8ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΟΖΑΝΗΣ

ΦΛΩΡΙΝΑ

ΕΠΩΝΥΜΟΟΝΟΜΑΣΧΟΛΕΙΟ
ΑλούσηΒασιλικήΓυμνάσιο Βεύης
ΘεολογίδουΑρετήΓυμνάσιο Αμυνταίου
Καρνάκης ΙωάννηςΓυμνάσιο Φιλώτα
Κωστίδης ΗλίαςΓυμνάσιο Μελίτης
ΛιάκουΒασιλεία ΡαφαηλίαΓυμνάσιο Αμυνταίου
ΜαυρομάτηΑναστασία1ο Γυμνασιο Φλώρινας
Νταής Φώτης – ΧρυσοβαλάντηςΓυμνάσιο Αετού
ΠαπαδόπουλοςΝικόλαος1ο Γυμνασιο Φλώρινας
ΠέτρουΠαναγιώτης1ο Γυμνασιο Φλώρινας
Σιέκρη ΧρυσούλαΓυμνάσιο Μελίτης
ΣωτήρηΡαφαηλίαΓυμνάσιο Αμυνταίου
ΤικταπανίδηςΟρέστης1ο Γυμνασιο Φλώρινας

Η Διοικούσα Επιτροπή του παραρτήματος ευχαριστεί:

– τους συναδέλφους μαθηματικούς, οι οποίοι δίδαξαν στα Μαθήματα Προετοιμασίας στην Αλεξάνδρεια, στη Βέροια και στη Νάουσα,  επιτήρησαν στη διάρκεια της εξέτασης και βαθμολόγησαν τα γραπτά των μαθητών. 

– τους αρμόδιους για την παραχώρηση των σχολικών αιθουσών προκειμένου να διεξαχθεί ο διαγωνισμός ή να πραγματοποιηθούν τα Μαθήματα Προετοιμασίας

– τους συναδέλφους των παραρτημάτων Κοζάνης, Πιερίας και Φλώρινας καθώς και τις Διευθύνσεις Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Ημαθίας και Έβρου για τη συνεργασία.

logo podas

About the author

OM Newsroom

Σχολιάστε το άρθρο

Γράψτε εδώ το σχόλιο σας

Πρόσφατα άρθρα