ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (27/11)

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League (11η αγωνιστική)

17:15 Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος (Novasports 2)

19:30 Απόλλων Σμύρνης – Λαμία (Cosmote Sport 2)

19:30 ΠΑΣ Γιάννινα – ΑΕΚ (Novasports Prime)

Super League 2 (Βόρειος όμιλος, 5η αγωνιστική)

14:45 Πανσερραϊκός – Απόλλων Λάρισας (ΕΡΤ3)

Super League 2 (Νότιος όμιλος, 5η αγωνιστική)

14:45 Παναθηναϊκός Β’ – Καραϊσκάκης (ΕΡΤ Sports 1)

17:00 Καλαμάτα – Εργοτέλης (ΕΡΤ3)

Premier League (13η αγωνιστική)

14:30 Άρσεναλ – Νιουκάστλ (Cosmote Sport 1)

17:00 Κρίσταλ Πάλας – Άστον Βίλα (Cosmote Sport 8)

17:00 Λίβερπουλ – Σαουθάμπτον (Cosmote Sport 4)

17:00 Νόριτς – Γουλβς (Cosmote Sport 7)

19:30 Μπράιτον – Λιντς (Cosmote Sport 1)

LaLiga (15η αγωνιστική)

15:00 Ντεπορτίβο Αλαβές – Θέλτα (Novasports 1)

17:15 Βαλένθια – Ράγιο Βαγεκάνο (Novasports 1)

19:30 Μαγιόρκα – Χετάφε (Novasports 1)

22:00 Βιγιαρεάλ – Μπαρτσελόνα (Novasports 1)

Serie A (14η αγωνιστική)

16:00 Έμπολι – Φιορεντίνα (Cosmote Sport 3)

16:00 Σαμπντόρια – Βερόνα (Cosmote Sport 9)

19:00 Γιουβέντους – Αταλάντα (Cosmote Sport 3)

21:45 Βενέτσια – Ίντερ (Cosmote Sport 3)

Bundesliga (13η αγωνιστική)

16:30 Μπόχουμ – Φράιμπουργκ (Novasports Start)

16:30 Κολωνία – Μπορούσια Γκλάντμπαχ (Novasports 5)

16:30 Γκρόιτερ Φιρτ – Χόφενχαϊμ (Novasports News)

16:30 Χέρτα Βερολίνου – Άουγκσμπουργκ (Novasports 4)

16:30 Βόλφσμπουργκ – Μπορούσια Ντόρτμουντ (Novasports 3)

19:30 Μπάγερν Μονάχου – Αρμίνια Μπίλεφελντ (Novasports 3)

Ligue 1 (15η αγωνιστική)

18:00 Λιλ – Ναντ

22:00 Νις – Μετς (Novasports 2)

Eredivisie (14η αγωνιστική)

19:45 Φορτούνα Σιτάρντ – Χρόνινχεν

21:00 Τσβόλε – Βάαλβαϊκ

22:00 Βίλεμ – Γκόου Αχέντ Ιγκλς

Primeira Liga (12η αγωνιστική)

17:30 Φαμαλικάο – Πορτιμονένσε

20:00 Αρούκα – Μποαβίστα

22:30 Μπελενένσες – Μπενφίκα (Cosmote Sport 9)

Championship (20ή αγωνιστική)

14:30 Πρέστον – Φούλαμ (Novasports 2)

ΒΟΛΕΪ

Volley League ανδρών (5η αγωνιστική)

19:00 Φοίνικας Σύρου – ΟΦΗ (Youtube)

20:00 Μίλων – Ολυμπιακός (ΕΡΤ3)

Volley League γυναικών (10η αγωνιστική)

17:00 Ολυμπιακός – Άρης (Youtube)

18:00 Αίας Ευόσμου – Μαρκόπουλο (Youtube)

18:00 ΠΑΟΚ – Πορφύρας (Youtube)

18:45 ΑΕΚ – Παναθηναϊκός (Youtube)

19:00 Ηλυσιακός – Λαμία (Youtube)

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Handball Premier (9η αγωνιστική)

12:30 ΑΕΣΧ Πυλαίας – Ζαφειράκης Νάουσας (ΕΡΤ3)

17:00 Δούκας – Σαλαμίνα

19:30 ΑΕΚ – Ιωνικός

19:30 Φίλιππος Βέροιας – Αερωπός Έδεσσας

Κύπελλο γυναικών (1ος γύρος)

15:30 ΑΕΣΧ Πυλαίας – Ν. Ιωνία

18:00 ΠΑΟΚ – Πανόραμα

ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (Α’ όμιλος, 8η αγωνιστική)

15:00 Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

15:00 Άρης – Εθνικός

17:00 Γλυφάδα – Απόλλων Σμύρνης

18:30 Π. Φάληρο – ΑΕΚ

Α1 ανδρών (Β’ όμιλος, 8η αγωνιστική)

14:30 Πανιώνιος – Χανιά

16:00 Παναθηναϊκός – Υδραϊκός

16:00 Βουλιαγμένη – ΟΥΚ Βόλου

18:00 Χίος – Περιστέρι

Α1 γυναικών (Α’ φάση, 4η αγωνιστική)

13:00 Ολυμπιακός – Εθνικός (Youtube)

14:15 Ρέθυμνο – Ηλυσιακός

16:00 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

17:00 Λάρισα – Πανιώνιος

18:00 Βουλιαγμένη – ΝΕ Πατρών

About the author

OM Newsroom

Σχολιάστε το άρθρο

Γράψτε εδώ το σχόλιο σας