ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (20/11)

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League (10η αγωνιστική)

15:00 Βόλος – ΟΦΗ (Cosmote Sport 3)

19:30 Άρης – ΠΑΣ Γιάννινα (Novasports Prime)

19:30 Ιωνικός – Αστέρας Τρίπολης (Cosmote Sport 2)

Super League 2 (Βόρειος όμιλος, 3η αγωνιστική)

15:00 Ολυμπιακός Β’ – ΑΕΛ

15:00 Πανσερραϊκός – Τρίκαλα

15:00 Ηρακλής – ΠΑΟΚ Β’

Super League 2 (Νότιος όμιλος, 3η αγωνιστική)

15:00 Αιγάλεω – Ιεράπετρα

15:00 Ηρόδοτος – Ζάκυνθος

15:00 Λεβαδειακός – Χανιά

15:00 Επισκοπή – Αστέρας Βλαχιώτη

15:00 Κηφισιά – Εργοτέλης

15:00 ΑΕΚ Β’ – Καραϊσκάκης

15:00 Καλαμάτα – Παναθηναϊκός Β’

Premier League (12η αγωνιστική)

14:30 Λέστερ – Τσέλσι (Cosmote Sport 1)

17:00 Άστον Βίλα – Μπράιτον

17:00 Μπέρνλι – Κρίσταλ Πάλας

17:00 Νιουκάστλ – Μπρέντφορντ (Cosmote Sport 7)

17:00 Νόριτς – Σαουθάμπτον (Cosmote Sport 8)

17:00 Γουότφορντ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Cosmote Sport 4)

17:00 Γουλβς – Γουέστ Χαμ (Cosmote Sport 9)

19:30 Λίβερπουλ – Άρσεναλ (Cosmote Sport 1)

LaLiga (14η αγωνιστική)

15:00 Θέλτα – Βιγιαρεάλ (Novasports 1)

17:15 Σεβίλλη – Ντεπορτίβο Αλαβές (Novasports 1)

19:30 Ατλέτικο Μαδρίτης – Οσασούνα (Novasports 1)

22:00 Μπαρτσελόνα – Εσπανιόλ (Novasports 1)

Serie A (13η αγωνιστική)

16:00 Αταλάντα – Σπέτσια (Cosmote Sport 2)

19:00 Λάτσιο – Γιουβέντους (Cosmote Sport 3)

21:45 Φιορεντίνα – Μίλαν (Cosmote Sport 3)

Bundesliga (12η αγωνιστική)

16:30 Αρμίνια Μπίλεφελντ – Βόλφσμπουργκ (Novasports Start)

16:30 Μπάγερ Λεβερκούζεν – Μπόχουμ (Novasports 4)

16:30 Μπορούσια Ντόρτμουντ – Στουτγκάρδη (Novasports 3)

16:30 Μπορούσια Γκλάντμπαχ – Γκρόιτερ Φιρτ (Novasports 6)

16:30 Χόφενχαϊμ – Λειψία (Novasports 5)

19:30 Ουνιόν Βερολίνου – Χέρτα Βερολίνου (Novasports 3)

Ligue 1 (14η αγωνιστική)

18:00 Παρί Σεν Ζερμέν – Ναντ (Novasports 2)

22:00 Ρεν – Μονπελιέ (Novasports 2)

Eredivisie (13η αγωνιστική)

17:30 Αϊντχόφεν – Φίτεσε (Novasports News)

19:45 Σπάρτα Ρότερνταμ – Τβέντε

21:00 Άλκμααρ – Ναϊμέγκεν

22:00 Χέρακλες – Φορτούνα Σιτάρντ

Championship (18η αγωνιστική)

14:30 Σέφιλντ Γιουνάιτεντ – Κόβεντρι (Novasports 2)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Basket League (8η αγωνιστική)

17:00 Περιστέρι – Απόλλων Πατρών (ΕΡΤ3)

17:00 Προμηθέας Πατρών – Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ Sports)

20:00 Λαύριο – ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

Α1 γυναικών (4η αγωνιστική)

13:00 Παναθηναϊκός – Εσπερίδες Καλλιθέας

15:00 ΠΑΟΚ – ΠΑΣ Γιάννινα

16:45 Χανιά – Νίκη Λευκάδας

ΒΟΛΕΪ

Volley League ανδρών (4η αγωνιστική)

17:00 Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ (ΕΡΤ Sports 2)

17:00 ΟΦΗ – Φίλιππος Βέροιας (Youtube)

20:00 Παναθηναϊκός – Φοίνικας Σύρου (Youtube)

Volley League γυναικών (9η αγωνιστική)

17:00 Παναθηναϊκός – ΑΟ Θήρας

18:00 Λαμία – ΠΑΟΚ

18:00 Μαρκόπουλο – Ολυμπιακός

19:00 Πανναξιακός – Αμαζόνες

20:00 Πορφύρας – Αίας Ευόσμου

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Handball Premier (8η αγωνιστική)

12:30 Διομήδης Άργους – Ολυμπιακός (ΕΡΤ3)

15:00 ΠΑΟΚ – Φαίακας Κέρκυρας

18:00 Δράμα – ΑΕΣΧ Πυλαίας

18:00 Ζαφειράκης Νάουσας – Φίλιππος Βέροιας

18:00 Σαλαμίνα – ΑΕΚ

Α1 γυναικών (5η αγωνιστική)

17:30 ΑΕΣΧ Πυλαίας – Προσοτσάνη

ΠΟΛΟ

Α1 ανδρών (Α’ όμιλος, 7η αγωνιστική)

15:00 Άρης – ΑΕΚ

15:00 Γλυφάδα – ΠΑΟΚ

16:00 Ολυμπιακός – Εθνικός

17:00 Απόλλων Σμύρνης – Π. Φάληρο

Α1 ανδρών (Β’ όμιλος, 7η αγωνιστική)

15:00 Περιστέρι – Παναθηναϊκός

17:00 Χίος – Χανιά

17:30 Πανιώνιος – ΟΥΚ Βόλου

18:00 Βουλιαγμένη – Υδραϊκός

Α1 γυναικών (Α’ φάση, 3η αγωνιστική)

14:00 ΝΕ Πατρών – ΝΟ Ρεθύμνου

15:00 Ηλυσιακός – Ολυμπιακός

15:00 ΠΑΟΚ – ΝΟ Λάρισας

ΦΟΡΜΟΥΛΑ 1

Γκραν πρι Κατάρ

16:00 Κατατακτήριες δοκιμές (ΕΡΤ2, Cosmote Sport 5)

logo podas

About the author

OM Newsroom

Σχολιάστε το άρθρο

Γράψτε εδώ το σχόλιο σας