ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ

Η αθλητική ατζέντα του Σαββάτου (16/10)

Οι αγώνες και οι τηλεοπτικές μεταδόσεις της ημέρας

ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Super League (6η αγωνιστική)

18:15 Απόλλων Σμύρνης – Αστέρας Τρίπολης (Cosmote Sport 3)

20:30 Παναθηναϊκός – Ιωνικός (Cosmote Sport 2)

Premier League (8η αγωνιστική)

14:30 Γουότφορντ – Λίβερπουλ (Cosmote Sport 1)

17:00 Άστον Βίλα – Γουλβς (Cosmote Sport 9)

17:00 Λέστερ – Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Cosmote Sport 2)

17:00 Μάντσεστερ Σίτι – Μπέρνλι (Cosmote Sport 8)

17:00 Νόριτς – Μπράιτον (Cosmote Sport 7)

17:00 Σαουθάμπτον – Λιντς (Cosmote Sport 5)

19:30 Μπρέντφορντ – Τσέλσι (Cosmote Sport 1)

LaLiga (9η αγωνιστική)

19:30 Λεβάντε – Χετάφε (Novasports 1)

22:00 Ρεάλ Σοσιεδάδ – Μαγιόρκα (Novasports 1)

Serie A (8η αγωνιστική)

16:00 Σπέτσια – Σαλερνιτάνα (Cosmote Sport 4)

19:00 Λάτσιο – Ίντερ (Cosmote Sport 4)

21:45 Μίλαν – Βερόνα (Cosmote Sport 3)

Bundesliga (8η αγωνιστική)

16:30 Μπορούσια Ντόρτμουντ – Μάιντς (Novasports 3)

16:30 Άιντραχτ Φρανκφούρτης – Χέρτα Βερολίνου (Novasports 4)

16:30 Φράιμπουργκ – Λειψία (Novasports 6)

16:30 Γκρόιτερ Φιρτ – Μπόχουμ (Novasports Start)

16:30 Ουνιόν Βερολίνου – Βόλφσμπουργκ (Novasports 5)

19:30 Μπορούσια Γκλάντμπαχ – Στουτγκάρδη (Novasports Prime)

Ligue 1 (10η αγωνιστική)

18:00 Κλερμόν – Λιλ (Novasports 2)

22:00 Λιόν – Μονακό (Novasports 2)

Eredivisie (9η αγωνιστική)

17:30 Φέγενορντ – Βάαλβαϊκ (Novasports 1)

19:45 Γκόου Αχέντ Ιγκλς – Χέρακλες

19:45 Χέιρενφεϊν – Άγιαξ (Novasports 4)

22:00 Φορτούνα Σιτάρντ – Καμπούουρ

22:00 Αϊντχόφεν – Τσβόλε (Novasports 4)

Championship (12η αγωνιστική)

14:30 Φούλαμ – ΚΠΡ (Novasports 2)

ΜΠΑΣΚΕΤ

Basket League (3η αγωνιστική)

17:00 Άρης – Κολοσσός Ρόδου (ΕΡΤ Sports)

17:00 Απόλλων Πατρών – ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

20:00 ΠΑΟΚ – Ηρακλής (ΕΡΤ3)

Α1 γυναικών (1η αγωνιστική)

16:45 Χανιά – ΠΑΟΚ (Youtube)

ΒΟΛΕΪ

Volley League ανδρών (1η αγωνιστική)

17:00 ΟΦΗ – Ολυμπιακός (Youtube)

19:00 Φίλιππος Βέροιας – Μίλων (Youtube)

Volley League γυναικών (2η αγωνιστική)

18:00 ΑΟ Θήρας – Ηλυσιακός

18:00 Μαρκόπουλο – Λαμία

18:00 Άρης – Θέτις

18:45 ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

19:00 Ολυμπιακός – Αίας Ευόσμου

19:30 Αμαζόνες – Πορφύρας

20:00 Παναθηναϊκός – Πανναξιακός

ΧΑΝΤΜΠΟΛ

Handball Premier (5η αγωνιστική)

12:30 Ολυμπιακός – ΑΕΚ (ΕΡΤ3)

18:00 ΠΑΟΚ – Αερωπός Έδεσσας

18:00 Φαίακας Κέρκυρας – Φίλιππος Βέροιας

Α1 γυναικών (3η αγωνιστική)

13:30 ΠΑΟΚ – Προσοτσάνη

15:30 ΑΕΣΧ Πυλαίας – Πανόραμα

18:00 Αναγέννηση Άρτας – Εθνικός Κοζάνης

18:00 Ν. Ιωνία – Αθηναϊκός

18:00 Βέροια – Μ. Αλέξανδρος Γιαννιτσών

ΠΟΛΟ

Παγκόσμιο πρωτάθλημα νέων γυναικών (τελικός)

19:00 Ελλάδα – Ισπανία (Youtube)

Α1 ανδρών (Α’ όμιλος, 3η αγωνιστική)

15:00 ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

16:00 Απόλλων Σμύρνης – Άρης

16:00 Εθνικός – Π. Φάληρο

17:00 Γλυφάδα – Ολυμπιακός

Α1 ανδρών (Β’ όμιλος, 2η αγωνιστική)

15:30 Χίος – Πανιώνιος

16:00 Χανιά – Υδραϊκός

18:00 Περιστέρι – Βουλιαγμένη

18:00 Βόλος – Παναθηναϊκός

logo podas

About the author

OM Newsroom

Σχολιάστε το άρθρο

Γράψτε εδώ το σχόλιο σας